ONI WYBRALI PZS W BIERUNIU

Rekrutacja do szkół średnich trwa jeszcze tylko niecały tydzień! Przedstawiamy sylwetki tych, którzy przed laty wybrali bieruński PZS i dziś nie żałują swojej decyzji.

WSZYSTKO O REKRUTACJI

Czas chodzenia do szkoły średniej to chyba najlepszy czas w życiu. Niestety, jak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Potem jest życie, a w życiu bywa różnie. Z pewnością sytuacja ludzi młodych na rynku pracy nie nastraja optymistycznie...

Dlatego warto postawić na konkretny zawód. - Fach w ręku to jest gwarancja pracy - twierdzi dr Krzysztof Bondyra, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej ds. szkolnictwa zawodowego. Na rynku brakuje wykwalifikowanych pracowników, więc Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło ten rok Rokiem Zawodowców.

Jak na rynku pracy radzą sobie absolwenci PZS w Bieruniu? Przedstawiamy sylwetki tych, którzy przed laty wybrali bieruński PZS i dziś nie żałują swojej decyzji. Oto ambasadorowie marki PZS w Bieruniu.

Czas na praktykę

- W PZS był czas na teorię, teraz jest czas na praktykę – mówi Damian Tyrna, właściciel firmy Aldar. W PZS wykształcił się na technika ekonomistę i, jak twierdzi, „szkoła przygotowała go do prowadzenia biznesu”.

Aldar organizuje i obsługuje imprezy, a jej drugą odnogą jest sprzedaż i montaż zasłomn okiennych, rolet, bram itd.

Świetny start w dorosłość”

Aurelia Niemiec wraz z mężem prowadzi popularne w okolicy Centrum Mody trend. W 1996 roku ukończyla liceum zawodowe o profilu pracownik administracyjno-biurowy, a już rok później otworzyli w Bieruniu swój pierwszy salon firmowy Sunset Suits.

Centrum Mody trend to duże przedsięwzięcie. W 2013 roku firma powiększyła swoją działalność o sprzedaż internetową e-trend.

- PZS dał mi świetny start w dorosłość – twierdzi Aurelia Niemiec.

Wiele miłych wspomnień”

- Szkoła przygotowała mnie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej – mówi Janusz Starzec, właściciel firmy Jpstar BHP Szkolenia i Doradztwo.

- Nim założyłem firmę, podjąłem pracę w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej, gdzie obecnie pełnię funkcję specjalisty ds. kadr. Pracę zacząłem tuż po szkole.

Zapisz się już dziś

Rekrutacja trwa do 24 czerwca do godziny 12. Zostało coraz mniej czasu, żeby dołączyć do PZS w Bieruniu. Zapisz się już dziś na: www.slaskie.edu.com.pl.

Szkoła prowadzi też nabór do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych i na bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe. Uzupełnij wykształcenie, zdobądź zawód!

Na zdjęciu głównym ekipa Lemon Sniff w trakcie rozmowy z nauczycielem Heronimem Niemczukiem. Studio nakręciło też klip reklamowy szkoły (zobacz wyżej). Jednym z trzech członków firmy jest Rafał Nowak, również absolwent PZS w Bieruniu.

Fot. Radofoto (też absolwent!)

Materiał reklamowy

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ