DUMNY BIERUŃ NAGRAŁ TELEDYSK! (WIDEO)

Piszą o sobie „nie jesteśmy bandą wieśniaków, nasza mieścina ma mnóstwo powodów do dumy”. I bez instytucyjnego wsparcia skupiają bieruńskich młodych twórców i w wyjątkowy sposób promują swoją małą ojczyznę.

Gumix i Oli to bieruńscy raperzy, którzy przygotowują się do wydania swojej płyty „A jednak” – jej premiera jest przewidziana na drugą połowę 2015 roku. Ale teledysk do utworu „Głodni gry” to nie tylko promocja przygotowywanego albumu, a także promocja miasta i młodych bierunian z pasją.

- Nazwaliśmy się Dumny Bieruń, ponieważ nasza nieduża mieścina ma mnóstwo powodów do dumy i utalentowanych mieszkańców – mówi Marek "Gumix" Stachura, założyciel rozwijającej się społeczności. – Aczkolwiek nieustannym narzekaniem, gniciem przed komputerem i nieróbstwem nikt jeszcze nic zdziałała. Dlatego postanowiliśmy zebrać mocną ekipę, która kocha to, co robi, robi to z przekonaniem, na wysokim poziomie i nie wstydzi się swojego pochodzenia.

I na potrzeby teledysku „,mocna ekipa” Dumnego Bierunia liczyła około 50 osób. O warstwę tekstowo-muzyczną zadbali Gumix, Oli, Jaskier, Kocur, DJ Bulixon, za kamerą stanęli Kamil Plewniok (Ivory Pictures) i Radosław Wojnar (Radofoto). Swoje umiejętności zaprezentowali też: Tomasz Ścierski (bmx), Krzysztof Balura (freerunning), Szymon Biecki (pływanie), Bartłomiej Parysz (badminton), Anita Gronostaj i Dagmara Kubina (taniec). Utwór został zarejestrowany w studiu Dudexa WieszCoJestGrane.

Bez wsparcia bieruńskich instytucji

- Jesteśmy zdeterminowani w swoich działaniach. Nie poddajemy się, mimo że nie zawsze jest kolorowo – przekonuje Gumix. A determinacja z pewnością jest potrzebna, skoro młodzieńcza aktywność na razie nie spotkała się ze wsparciem instytucji miejskich.

Jak wyjaśnia raper Bieruński Ośrodek Kultury aktualnie rozważa pomoc. - Ale czy wypełni mój plan i propozycję  związaną z koncertem , który wspólnie organizujemy 23 maja... Zobaczymy, bądźmy dobrej myśli – kończy.

Dumny Bieruń – co dalej?

W sobotę 23 maja o godzinie 17 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Gospodarczym „Remiza” odbędzie się koncert hip-hopowy organizowany przez Gumixa i Bieruński Ośrodek Kultury. Wystąpią raperzy z Bierunia, Tychów, Bielska-Białej i z Woli. Wstęp wolny.

Jacek Moryc

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~LarAmunse
  2017-11-04

  Generic isotretinoin Generic Levaquin France With Free Shipping With Doctor Consult <a href=http://genericcial.com> ;cialis</a> Precio Propecia 1 Mg

 • ~Anita
  2015-05-07

  W nazwisku jest literówka Gronostaj :)

 • ~zxenon
  2015-05-07

  Panowie pełen szacun mogę trochę Was wspomóc kontakt na maila biuro@xenonenergetyka.pl Pozdrawiam Zdzisław Żołneczko

 • ~Moc
  2015-05-07

  Jest moc!